Jednoleté studium

Toto jednoleté interaktivní studium představuje ucelený program základů naturopatické péče o zdraví člověka. Studenti získají kvalitní základy hlavních naturopatických modalit tak, aby mohli veškeré získané znalosti ihned prakticky využít v běžném životě.
Absolventi se budou orientovat v základech léčivých bylin, aromaterapii a manufaktuře (výrobě a zpracování bylin) a získají znalosti, jak správně využívat jejich terapeutického potenciálu k vnitřnímu (čaje, tinktury, sirupy) i vnějšímu (masti, krémy, koupele) použití.
Nedílnou součástí studia je i funkční výživa člověka a léčebný potenciál stravy, včetně využití funkčních potravin (superpotravin) a léčebného koření. Znalosti studentů budou doplněny i o základní pohledovou diagnostiku (obličej, nehty, jazyk). 
Tento program byl koncipován zakladatelkou Školy Klinické naturopatie Kateřinou Boesenberg, ND.

STRUKTURA STUDIA

Výuka probíhá 11 víkendů (sobota a neděle) během školního roku v období září – květen/červen. 

Osnova

 • Aromaterapie
 • Filozofie a teorie naturopatie
 • Funkční potraviny v péči o zdraví
 • Léčebný potenciál potravy
 • Léčebné koření
 • Léčivé byliny pro domácí použití
 • Manufaktura
 • Problematika mikro a makro složek stravy
 • Úvod do biologie člověka
 • Základy funkční medicíny a výživy
 • Základy diagnostiky

Cena: 29 900,- Kč včetně DPH

Přihlášení

Předběžnou přihlášku ke studiu ve školním roce 2019/2020 naleznete zde. Budeme Vás přednostně kontaktovat při otevření zápisu do studia.

Studium probíhá v Praze.

Zařazení do studia je podmíněno odesláním závazné přihlášky a včasným zaplacením ceny kurzu, tj. připsáním kurzovného na účet organizátora (až poté je Vám místo v kurzu garantováno). Zájemci o studium budou do kurzu zařazováni podle data podání závazné přihlášky.

Počet míst je omezen. Při neuskutečnění kurzu z důvodu nenaplnění kapacity studujících bude nejprve přihlášeným zájemcům o studium nabídnut termín pozdější. V případě nezájmu o tento termín bude zaplacené kurzovné vráceno v plné výši.

Máte více dotazů? Možná na ně najdete odpověď zde. Pokud ne, napište nám na info@skolanaturopatie.cz nebo nám zavolejte na tel. č. 723 285 842.